PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=119808}

Tristan i Izolda

Tristan + Isolde
7,0 48 226
ocen
7,0 10 1 48226
Tristan i Izolda
powrót do forum filmu Tristan i Izolda

Mam problem z oceną tego filmu (tak jak zawsze w przypadku filmów powstałych na podstawie powieści). Ogólnie film bardzo przypadł mi do gustu, szczególnie urzekła mnie ścieżka dźwiękowa, jednak muszę przyznać, że (przynajmniej dla mnie) jest to kiepska ekranizacja cudownej powieści, która nawet w połowie nie oddaje całego jej piękna. Dlatego jestem ciekawa jak Wy oceniacie ten film?

użytkownik usunięty
martins_92

Ja oceniam jako osobny film. Historia piękna ale w porównaniu do ksiązki kiepskie odwzorowanie i to bardzo :) Po za tym wszytskie filmy np. Alexander,Troja,Król Artur oceniam po prostu jako film, inną historię tylko opartą na wydarzeniach historycznych :)

użytkownik usunięty

Lub powieściach, czy zaczerpniętych postaci z ksiązek itd.

Hmmm może masz rację, może powinno się oceniać filmy jako osobne dzieła. Zawsze mam z tym problem... bo mimo że bardzo podoba mi się dany film, to jednak jest mi ciężko przejść obojętnie obok tych wszystkich (często niepotrzebnych) zmian wprowadzanych przez reżyserów.

użytkownik usunięty
martins_92

Powiem szczerze,że w przypadku tego filmu najpierw widziałam film a pożniej czytałam książkę więc może dlatego było mi łatwiej,ale ogólnie wolę to brać za osobne dzieła,dla mnie jest tak lepiej ;)

więc dla tego bardziej sensowne i adekwatne było by zatytułowanie tego filmu "Tom i Jerry" a np "Troi" "Nowy mit w którym jest Brat Pit"

martins_92

Akurat tak się złożyło, że książkę czytałem 2 miesiące temu a film obejrzałem jakoś miesiąć po przeczytaniu i faktycznie, było kilka znaczących zmian jednakże mimo wszystko trochę faktów z książki zostało omówionych. Nie przesadzałbym aż tak z tymi sceptycznymi stwierdzeniami, że nijak się ma do książki, bo jednak warto zauważyć, że powieść jest niezwykle rozbudowana i żeby zmontować wszystkie przygody Tristana i Izoldy trzeba byłoby nakręcić... conajmniej trylogię :)

conradez

Racja - w końcu książka ma tytuł "DZIEJE Tristana i Izoldy" natomiast film to po prostu "Tristan i Izolda" czyli historia opowiedziana w dużym skrócie. Choć wydaje mi się, że dzieje - nawet okrojone - byłyby lepsze, niż tak mocno przeciętna historia, jaką pokazali w filmie. Mnie tam nie urzekł - obejrzałam, żeby już po prostu obejrzeć cały, ale nie mogę powiedzieć, żeby wniósł on coś do mojego życia ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones