PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32874}

Lagaan: Dawno temu w Indiach

Lagaan: Once Upon a Time in India
7,7 1 302
oceny
7,7 10 1 1302
Lagaan: Dawno temu w Indiach
powrót do forum filmu Lagaan: Dawno temu w Indiach

Plusy i minusy

ocenił(a) film na 7

Plusy filmu: kostiumy(ładne) scenografia(wiarygodna) piosenki(też ładne) główni bohaterowie(sympatyczni)
Minusy filmu: nudny początek, za długa sekwencja gry, fabuła i dialogi miejscami przewidywalne aż do bólu.
Pod fascynującą orientalną powłoczką kryją się typowo amerykańskie schematy. A raczej- typowo indyjskie. Jednakże wygląda na to, że to to samo.

ocenił(a) film na 8
arwen07

zgadzam sie co do plusow.... minusy no tez dobrze wychwycone ;p jendak takim najgorszym to byla ta w nieskonczonosc ciagnaca sie gra......... prawie cala 2 czesc.... omg za dlugo troszke :)

ocenił(a) film na 6
diskopolorulez

Także się zgadzam, film za długi, momentami przynudnawy. Kostiumy i scenografia piękna. Jednak lepiej by zrobili jakby skrócili go o 40 min.

ocenił(a) film na 5
dardfazer

Raczej jakby go skrócili o godzinę i 40 min...

ocenił(a) film na 5
arwen07

Ciekawa fabuła, kostiumy i ogółem rys kulturalny również przyjemny, postaci za to przewidywalne do bólu ;-), mimo to niektórzy są całkiem sympatyczni, szczególnie angielska kobieta i Bhuvan. Wielkim minusem jest dłużyzna, mniejszym wątek miłosny. Także przydługie sekwencje musicalowe były przynudnawe.
Ogólnie interesujący film, ale nic nadzwyczajnego.

ocenił(a) film na 8
Aruel_filmweb

Na plus realia historyczne i ze praktycznie pozbawiony 'kiczowatosci'.
Swietna muzyka i piosenki, choc tez znacznie ich mniej niz w przecietnym filmie z Bollywood.
Za to poltoragodzinny mecz krykieta - z tym zgadzam sie, lekka przesada ;)
Ale i tak (zwlaszcza pod koniec) potrafil trzymac w napieciu.

ocenił(a) film na 4
arwen07

Niezły, ale za dłuuugiii.........

ocenił(a) film na 7
arwen07

Podstawowy minus filmu to brak wytłumaczenia zasad gry w krykieta. Zakładam, że hinduscy widzowie również ich nie znają. Scena, w której Elizabeth objaśnia wieśniakom reguły, nie wiedzieć czemu została skrócona i wyciszona. Tymczasem przez ponad 3 godziny oglądamy spektakl na boisku, z którego niewiele rozumiemy. W filmie pokazane są zagrywki na granicy przepisów lub wręcz niedozwolone, które pojąć mogą tylko Brytyjczycy! Tym samym film pozbawia się szans na trzymanie widza w napięciu. Jak mam cieszyć się bądź złościć z mieszkańcami Champaner, skoro nie wiem, co właśnie zobaczyłem? Swoją drogą ciekawe, że kibice, składający się przede wszystkim z tubylców, świetnie opanowali zasady gry w krykieta.

ocenił(a) film na 10
karlolek91

A wiesz, że Indie mają jedną z najlepszych drużyn krykieta na świecie? Zasady są doskonale w Indiach znane - to jest sport narodowy, z czego film zresztą sobie błyskotliwie żartuje.

ocenił(a) film na 7
tatiana_filmweb

W momencie pisania tamtego komentarza nie wiedziałem. Przyznam, że mocno mnie to zdziwiło. Niemniej nadal uważam, że brak objaśnienia podstawowych zasad gry w krykieta stanowi największy minus filmu.

ocenił(a) film na 10
karlolek91

Mam zamiar nagrać materiał objaśniający mecz pod kątem zasad, chociaż filmowa rozgrywka różni się od współczesnego krykieta. Ale może to pomoże.

ocenił(a) film na 10
karlolek91

Nie nagrałam, a opisałam. Oto zasady: https://bollywoodowanie.wordpress.com/2021/06/16/dwudzieste-...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones