Henry Cavill

Henry William Dalgliesh Cavill

8,2
51 213 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Henry Cavill
Elvis_Zyje

I jak odczucia? Nie znam tego aktora, da radę?

Pepsaj

Da radę. Podobny w sumie to wizerunków Geralta, jest wysoki, postawny i ma świetny głos.
Poza tym ma talent aktorski. Jego Superman to najlepsza ekranizacja tej postaci.

Agnus78

Akurat najlepszym Supermanem był Reeve. Ale podobał mi się w MI:F i w Tudorach. Da radę o ile scenarzyści nie sp* postaci Geralta.

Agnus78

co do supermana to sie zgadzam :) tez pasuje mi najbardziej

Pepsaj

Myślę, że da, widać, że z każdą rolą jest coraz lepszy, a to będzie dla niego wielkie wyzwanie, więc mam nadzieje, że przygotuje się do tej roli rzetelnie. Może lepiej, że Wiedźmin nie ma wielkiego nazwiska, przynajmniej da szansę na rozwój nowym talentom:)

Elvis_Zyje

Ja się w sumie cieszę, że tytułowej roli nie dostała jakaś super-mega-ultra-hiper gwiazda, choć fani pana Cavilla pewnie teraz mnie chcą zlinczować ;) W takiej GoT też nie było takowych gwiazd (może poza Beanem), albo w Strangher Things, Lostach itd. Myślę, że siłą seriali jest kreowanie z utalentowanych i dobrych warsztatowo aktorów (pewnie często teatralnych) prawdziwych gwiazd. Byle właśnie warsztat był na odpowiednim poziomie, bo nic by tak nie bolało jakby serial z takim potencjałem został rozłożony przez słabą grę aktorów... :/

Pepsaj

da spokojnie :D ostatnio postanowiłam przypomnieć sobie Dynastię Tudorów, zanim ją wyrzucą z Netflixa... Cavill jest boski w roli Charlesa Brandona

Elvis_Zyje

Moje pierwsze odczucia to OH MY GOD. WTF???
Nie skreślam go rzecz jasna ale pierwsze wrażenie nie było pozytywne

Elvis_Zyje

Dodam jeszcze że Tomek Bagiński nie wyreżyseruje nawet jednego odcinka. Czyli serial reżyseruje ekipa od marvelowskich produkcji a wiedźmina będzie grał superman. Nie chcę krakać ale dla mnie to przepis na porażkę

pgm126p

Daj mu szansę... Ma facet potencjał.

pgm126p

Właśnie, co z Baignskim? Przecież to on miał reżyserować, generalnie były z nim wywiady itd... a teraz co? Wysiudali go?

Pepsaj

Lepiej żeby nic nie reżyserował, przecież on nigdy nie miał doświadczenia w robieniu serialu aktorskiego niech to zostawia zawodowcom

kubala102

Jak to nie miał? A cała seria "Legend polskich"?

UntouchableEgoist

Legendy allegro nie licząc efektów specjalnych to przeciętniaki, zresztą to zupełnie co innego.

użytkownik usunięty
Ratatoskr

Miały w sobie klimat podobny do wiedźmińskiego w pewnym stopniu (np. filmy z Więckiewiczem jako Twardowskim), więc może by dał sobie radę, jednak to tylko krótkie metraże...

Na swoim fb napisał, że w tym sezonie nie reżyseruje nic, bo zajęty jest produkcją. Nie wiem, może ma być producentem wykonawczym?

Nie, nie miały w sobie ani grama wiedźmińskiego klimatu. Sapkowski to tak naprawdę ciężki jak ołów moralitet ubrany w kostium fantasy, a nie rozmowa dwóch podpitych wujów na weselu jak "Legendy". Lepiej, żeby Bagiński został przy Twardowskim i nie pchał się tam, gdzie go nie trzeba.

kubala102

Muszę się zgodzić. Robi świetne efekty, ale reżysersko jest słaby (oceniam po obejrzeniu materiału promocyjnego sondy Rosetta)

kubala102

Bagiński jest rewelacyjny w efektach i animacjach, ale reżyseria aktorów i w Legendach i Rosetta to dramat. Dialogi też były źle napisane i wyszło totalne drewno oprawione w piękne obrazy. Dla dobra produkcji lepiej gdyby Bagiński został przy tym co robi dobrze, czyli zadbał o formę wizualną. Bo przy tej produkcji budowanie klimatu uniwersum jest bardzo ważne.

clavier

Amen.

Pepsaj

Bagiński jest reżyserem - dumnie brzmi, ale w serialach to nie jest ktoś aż tak ważny jak w filmach. Także spokojnie, nie ma co się burzyć na zapas.

pgm126p

Akurat Alik Sakharov był reżyserem przy serialach: "Rzym", "Gra o tron", "Dexter", "House of Cards", "Zakazane imperium" czy "Marco Polo". Dwaj pozostali reżyserzy mają na koncie mniejsze produkcje, ale też nie jest źle.

pgm126p

Skąd masz informacje że Bagiński nie wyreżyseruje ani jednego odcinka?

jasnyy

Nie wiem na ile to rzetelne źródło ale nagłówek rzucił mi się w oczy
https://www.telemagazyn.pl/artykuly/wiedzmin-netflix-henry-cavill-zagra-geralta- kiedy-premiera-serialu-opartego-na-sadze-sapkowskiego-tomasz-baginski-jednak-nie -wyrezyseruje-serialu-zdjecia-66603.html

pgm126p

Przecież netflixowe seriale Marvela są dobrze zrobione pod względem reżyserii, więc nie ma się co martwić :P
Cavill za to ma duży talent aktorski, o ile trzyma się z daleka od Supermana, bo te filmy to porażka

Elvis_Zyje

Jak superman został wiedźminem :)

Marsoni

2020

Elvis_Zyje

a wiadomo na kiedy przewidziana jest premiera?

Elinor

Początek 2020 roku.

Elvis_Zyje

Znany aktor da produkcji dodatkowy rozgłos. Wg mnie ciekawy wybór. Nie twierdzę, że idealny, ale myślę że da radę. Nie mogę się doczekać jego wyglądu w pełnej charakteryzacji - dopiero wtedy będzie można powiedzieć coś więcej :)

kfcboy

potencjał jest :P można w internetach znaleźć kilka fanowskich grafik

https://www.nag.co.za/wp-content/uploads/2018/08/henry-cavill-geralt-870x489.png
https://imagescdn.tweaktown.com/news/6/2/62738_02_henry-cavil-finishes-witcher-3 -considers-role-geralt_full.png
https://i.imgur.com/Sgjat2o.jpg

mlody118

Trochę te fan arty mnie rozbawiły. Nie ukrywam, że odbiegają od mojego wyobrażenia wiedźmina. Mimo wszystko poczekam z werdyktem do oficjalnej charakteryzacji. Jednak skoro Żebrowski wiedźminem był, to na pewno gorzej nie będzie, a ciężko wymagać w filmie fabularnym, żeby postacie wyglądały identycznie jak postaci wykreowane komputerowo na potrzeby gry.

mlody118

Oczywiście prawie wszystkie arty Wiedźmina z brodą. ;) Ludzie nie zdają sobie sprawy, że brody nie będzie. Tylko Bagiński wrzucał jakiś obrazek bez brody.

jamqdlaty

Jak narazie najlepsza przeróbka. Modelu Geralta z W 3 ;)
https://i.redditmedia.com/j_3I32PEumDYtoo9mIAN6LKac1OPmlMtOHLYt3re0SY.jpg?w=1023 &s=2b568e7cb57689d6039d9af37f690dc6

Elvis_Zyje

To bardzo dobry wybór, ponieważ Henry to niezły aktor, a dodatkowo fan sagi Wiedźmińskiej! :^D

Ezix

tak w ogole to skad wiadomo ze jest fanem sagi Wiedzminskiej? mysle ze to moglo miec duzy wplyw na jego wybor a jestem ciekaw na ile jest to prawdziwe o tym ze juz wczesniej byl fanem (poprzez gry/ksiazki?) sagi.

Alamar

Głównie gry, sam od kilku miesięcy paplał, że zrobiłby wiele za tę rolę i będzie się starał, a już z miesiąc temu był całkowicie nakręcony, aż Netflix stwierdził, że nie ma innego wyjścia :D

Alamar

https://www.filmweb.pl/news/Henry+Cavill%3A+wied%C5%BAmin+Geralt+to+niesamowita+ posta%C4%87+do+zagrania-129308 nawet Filmweb o tym pisał:)

Elvis_Zyje

Nie oglądałem z nim żadnego filmu, ale też nie słyszałem, żeby gdzieś zagrał wybitną rolę. Raczej się czyta, że aktor jednej twarzy, ale zobaczymy. Charakteryzacja potrafi zrobić swoje, a aktorsko też może pokazać coś więcej.

PunkFan

Nigdy mi się jakoś nie wydawało, aby Geralt był mistrzem wielu min. Ale Cavill potrafi grać, jeśli się go dobrze poprowadzi.

PunkFan

Wybitny nie jest, ale w MI:F zagrał naprawdę dobrze nieoczywistego, aroganckiego złola.

Elvis_Zyje

Geralt potrzebuje dużego nazwiska.

użytkownik usunięty
sakinom11

Takiego jak niegdyś Żebrowski. ;D

Aż tak źle to chyba nie będzie... Mam nadzieję.

sakinom11

Przede wszystkim Henry chcę grać tę postać i to najważniejsze. Netflix wie co robi, ma kilka naprawdę świetnych produkcji. Tak więc bądźmy dobrej myśli.

użytkownik usunięty
Elvis_Zyje

Ja trzymam kciuki za Cavilla - to dobry aktor jest, wbrew pozorom (kto oglądał choćby "Tudorów", to wie) i jego nazwisko gwarantuje popularność serialu - kto wie, może nawet przebije sławą "Grę o tron"... W każdym razie dla takich newsów warto żyć :)

Mi tam bardziej na wiedźmaka pasował Hemsworth, ale cóż...

Elvis_Zyje

Moje pierwsze odczucia są raczej negatywne. Nie ma ani opinii powyżej przeciętnie grającego aktora, ani nawet roli w pojedynczym filmie, który byłby ponadprzeciętnie oceniany.
Man of Steel to jeden z najgorszych filmów, jakie widziałem w życiu, choć trzeba przyznać, że to nie kwestia Cavilla, co scenariusza, efektów niespecjalnych itp.
Nie widziałem go w innych rolach, więc nie zakładam, że będzie zły, ale jednego jestem pewien.. na pewno nie będzie wyborowy. Biorąc pod uwagę to, że na pewno było spore zainteresowanie tą rolą pośród wielu aktorów, ciężko uwierzyć, że akurat Cavill okazał się obiektywnie aktorsko najlepszy.
Został wybrany, dlatego że podjęto ideologiczną decyzję o tym, że główną rolę ma odgrywać znany aktor, będący atrakcyjnym i dobrze zbudowanym, a zdolności aktorskie zepchnięto na dalszy plan.

PeaceGuard

Boję się, że masz rację. Postać Geralta w powieści jest dość subtelna z tymi rozterkami moralnymi, z obłędną zręcznością w miejsce siły..., a tu mamy atletę z kwadratową szczęką. Supermen i Geralt to dwa bieguny.

Elvis_Zyje

Ta "dupa" na twarzy mnie rozprasza.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones